07/03/2020 Brøndby

Kategorier

Resultater

Rodebunke (0)
C-U15/-45 (3)
1.Lisa ENGLERTHillerød Judoklub
2.Jonas Bach CHRISTENSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
3.Emma CARMENSJudoklubben Kaisha, Farum
B-U12/-35 (5)
1.Oscar Joe BRØNS-POULSENBrønshøj Judo Club
2.Isam CHAHIDJudoklubben Mitani
3.Julia SEMKLOHalsnæs Martial Arts
4.Freja VEJLBYKøge Judoklub
5.Vasisht S KHANNABirkerød Judoklub
B-U12/-40 (5)
1.Marlon Einstein BILLMANNJudoklubben Mitani
2.Villiam Brandenborg RODEN-SØRENSENLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Sara Friis KORTAmager Judo Skole
4.Jonas LARSENKøge Judoklub
5.Oskar Askler MØRCHGladsaxe Judo Klub
C-U12/-25 (8)
1.Jakob LANDVADKøge Judoklub
2.Oliver FREDERIKSENHillerød Judoklub
3.Alexander OMØHillerød Judoklub
3.Abdullah RAKHABrønshøj Judo Club
C-U12/-35 (6)
1.Ali SHABANIBrønshøj Judo Club
2.Rebecca OMØHillerød Judoklub
3.Theodor CHRISTENSENBrønshøj Judo Club
4.Rafael HOLSTJudoklubben Kaisha, Farum
5.Julie CARMENSJudoklubben Kaisha, Farum
6.Willum SAULHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
C-U12/-40 (3)
1.Sunjai VINDINGBrønshøj Judo Club
2.Carlos CIFRIAN-KRISTENSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
3.Noah Broberg THOMSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
B-U12/-30 (4)
1.Loke Suldvart JESPERSENJudoklubben Kaisha, Farum
2.Mikkel FRANCOAmager Judo Skole
3.Samuel HILDEBRANDTBirkerød Judoklub
4.Oskar DUUN-HENRIKSENBirkerød Judoklub
A-U12/-30 (5)
1.William Egholm NIELSENHalsnæs Martial Arts
2.Sarah Abu-Hamam BERGJudoklubben Mitani
3.Elena FONSBØLJudoklubben Mitani
4.Frida HANSENJudoklubben Mitani
5.Chillie Piyanna Skov VEDENLOVGladsaxe Judo Klub
A-U12/-35 (6)
1.Aexander LINDBJERGJudoklubben Mitani
2.Dayan KAHNAmager Judo Skole
3.Nathan KASZKOWIAKBrøndby Judo Klub
4.Hugo N. S. Møller VOHLERTBrøndby Judo Klub
5.Mark CHRISTIANSENBrøndby Judo Klub
6.Tristan Runge SOMMERAmager Judo Skole
A-U12/-45 (4)
1.Samuel OMØHillerød Judoklub
2.Silas PAUSKICHalsnæs Martial Arts
3.Anton IvanovBrønshøj Judo Club
4.Sander Majlund OLSSONBrønshøj Judo Club
A-U15/-35 (4)
1.Silas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Alice Sloth HANSENBrønshøj Judo Club
3.Hannibal SKOVBYEGladsaxe Judo Klub
4.Patrick VANGBrøndby Judo Klub
A-U15/-40 (4)
1.Ingrid KOMODOWSKIAmager Judo Skole
2.Oliver Hoff SVANEVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
3.Mika Steen THRANELyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
4.Oliver HOLMEGÅRDHalsnæs Martial Arts
B-U15/-35 (2)
1.Frederik Emil JENSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
2.Said BAYSALBrøndby Judo Klub
B-U15/-45 (2)
1.Nicolaj SEMKLOHalsnæs Martial Arts
2.Mateo Gradimir MEREIHalsnæs Martial Arts
A-U15/-50M (5)
1.Malte Schmidt RASMUSSENAmager Judo Skole
2.Benjamin Spiel PEDERSENAmager Judo Skole
3.Lucas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
4.Niklas BETZERHvidovre Judo og Jiu-Jitsu Klub
5.William VANDRUPRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
A-U15/-50W (4)
1.Mia Rosa CHRISTENSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
2.Sofie HERSKINDRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
3.Beatrice BONNESENKøge Judoklub
4.Marie SANDHOLTKøge Judoklub
B-U15/-50 (2)
1.William Søeborg QUAADERamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
2.Huseyin Ilyas BAYSALBrøndby Judo Klub
B-U15/-55 (2)
1.Alvina AKRAMBrøndby Judo Klub
2.Isak Ørn ELIASSONJudoklubben Mitani
A-U15/-60 (6)
1.Sebastian LINDQUISTBrønshøj Judo Club
2.Magnus STOLTENBERGAmager Judo Skole
3.August ISMIRISAmager Judo Skole
4.Kia THRANELyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
5.Emilie Rud NIELSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
6.Matthæus JEPPESENHalsnæs Martial Arts
Senior-01 (4)
1.Matin DASHTIHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
2.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub
3.Andreas FONSNERBrøndby Judo Klub
4.Oliver LINDHARDT-ROUXHolbæk Budo Skole
Senior-02 (3)
1.Christian Brinch JensenLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Anders BØRGESENBudo Næstved
3.Rasmus Lynghøj JOHANSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu
Senior-03 (3)
1.Emil ATANBrøndby Judo Klub
2.Morten DREILEVBrøndby Judo Klub
3.Milan Azadfar JENSEN Brøndby Judo Klub
Senior-04 (4)
1.Steffen THOMSENPi, København Judo
2.MATHIAS INGLEBYDommer
3.Anders BJØRKKorsør Judoklub
A-U18/-55 (4)
1.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole
2.Marcus PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Mathias ROSENKVISTJudoklubben Mitani
4.Josefine HANSENVejle Judo Klub
A-U18/-60 (5)
1.Morgan Aagaard ERRBOEPi, København Judo
2.Julius Victor ROSENBERGBrønshøj Judo Club
3.Ida JAKOBSENVejle Judo Klub
4.Karoline HANSENVejle Judo Klub
5.Mia Rud NIELSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
A-U18/-73 (4)
1.Djoni ASKHAMAJS
2.Oskar Dalgård GÜLERYÜZAmager Judo Skole
3.Mathias Ilsø HERSKINDRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
4.Mia Kristina Bjørn OLESENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
A-U21/-81 (5)
1.Kalle FRIIS-HANSENPi, København Judo
2.Matin DASHTIHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
3.Jannik NOPPENAUGRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
4.Andreas FONSNERBrøndby Judo Klub
5.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub