09/03/2019

Categories

Results

Pause # 1 på måtte 1 (0)
Pause # 1 på måtte 2 (0)
Pause # 1 på måtte 3 (0)
ZZZ (0)
U10-29/B (5)
1.Furkan ÔZERBrøndby Judo Klub
2.Tristan Runge SOMMERHolbæk Budo Skole
3.Maja Malgorrzata JANISZEWSKIVestfyns Judo og Selvforsvar
4.Frida HANSENJudoklubben Mitani
5.Sarah Abu-Hamam BERGJudoklubben Mitani
U11-30/A (6)
1.Angus MOLNARAmager Judo Skole
2.Alexander LINDBJERGJudoklubben Mitani
3.Hannibal SKOVBYEGladsaxe Judo Klub
4.Elias KOEFOEDHalsnæs Martial Arts
5.Adam KOSTOEVStaffanstorp Judoklubb
6.Jonas KOEFOEDHalsnæs Martial Arts
U11-30/C (4)
1.Romeo JØRGENSENBrøndby Judo Klub
2.Yasin ACHIADOUBirkerød Judoklub
3.Patrick VANGBrøndby Judo Klub
4.Mark CHRISTIANSENBrøndby Judo Klub
U11-34/A (7)
1.Theo KRISTOFFERSSONSandby Judo
2.Ingrid C.B.A. KOMODOWSKIAmager Judo Skole
3.Wilson Terra FROBERGTakedown JK
4.Alice Sloth HANSENBrønshøj Judo Club
5.Silas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
U12-34/C (3)
1.Bunyamin ØCALBrøndby Judo Klub
2.Oskar Askler MØRCHGladsaxe Judo Klub
3.Victor HØJGAARDRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
U12-38/A (7)
1.Narek VARDANIANTakedown JK
2.Samuel OMØBrønshøj Judo Club
3.Kenzo DEKKAL-FURUYAJudoklubben Mitani
3.Theis Sztuk SLOTVEDHvidovre Judo og Jiu-Jitsu Klub
U12-38/B (7)
1.Silas PAUSKICHalsnæs Martial Arts
2.William VANDRUPRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
3.Oliver HOLMEGÅRDHalsnæs Martial Arts
3.Oliver Hoff SVANEVordingborg Judo og Jiu Jitsu
U16-50/A (5)
1.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole
2.Magnus ROSENKVISTJudoklubben Mitani
3.Marcus PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
4.Matthæus JEPPESENHalsnæs Martial Arts
5.Magnus STOLTENBERGAmager Judo Skole
U18-69/A (5)
1.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub
2.Mathias Ilsø HERSKINDRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
3.Oskar Dalgård GÜLERYÜZAmager Judo Skole
4.Andreas FONSNERBrøndby Judo Klub
U10-25/C (4)
1.Chillie Piyanna Skov VEDENLOVGladsaxe Judo Klub
2.Nathan KASZKOWIAKBrøndby Judo Klub
3.Elisa Esma ØCALBrøndby Judo Klub
4.Himali LENNERT BHARATIBrøndby Judo Klub
U10-32/B (5)
1.Theo TORNQVISTKøge Judoklub
2.Jakub CHOMONTBrøndby Judo Klub
3.Nicolas PETERSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
4.Hugo N. S. Møller VOHLERTBrøndby Judo Klub
U14-44/A (4)
1.Klara ROSENKVISTJudoklubben Mitani
2.Maya BAR-DAYANBrønshøj Judo Club
3.Mia Rosa CHRISTENSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
4.Sofie HERSKINDRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
U14-48/B (6)
1.Nicole KLASAVestfyns Judo og Selvforsvar
2.Mathias TORNQVISTKøge Judoklub
3.Nicole KLASAVestfyns Judo og Selvforsvar
Senior-100/A (4)
1.Emil ATANBrøndby Judo Klub
2.Henrik MUNKBrøndby Judo Klub
3.Anders BJØRKKorsør Judoklub
4.Thomas FOGTMANNBrøndby Judo Klub
Senior-100/B (2)
1.Ali DALALBrøndby Judo Klub
2.Lukasz KASZKOWIAKBrøndby Judo Klub
Senior-83/A (4)
1.Gregor KLASAVestfyns Judo og Selvforsvar
2.Henrik MUNKBrøndby Judo Klub
3.Andreas FONSNERBrøndby Judo Klub
4.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub
U15-45/A (6)
1.Sebastian LINDQUISTBrønshøj Judo Club
2.Mathias ROSENKVISTJudoklubben Mitani
3.Lucas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
4.Daniel ANDRASEVICHalsnæs Martial Arts
5.Niklas BETZERHvidovre Judo og Jiu-Jitsu Klu
6.August ISMIRISLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
U15-51/B (4)
1.Emelie HORTLUND-HOUJudoklubben Kaisha, Farum
2.Frederikke BYGBALLEHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
3.Natasja Schou PETERSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
U15-59/A (5)
1.Altay Erson ERBrønshøj Judo Club
2.Morgan Aagaard ERRBOEBrønshøj Judo Club
3.Julius Victor ROSENBERGBrønshøj Judo Club
4.Ryan ARMANLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
5.Malte Brorly DINESENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
U15-62/B (3)
1.Anton B FLINDTHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
2.Axel Degli E. LARSENBirkerød Judoklub
3.Sandra KIELIUTEBrøndby Judo Klub
U19-74/A (4)
1.Matin DASHTIHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
2.Jannik NOPPENAUGRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
3.Sofia BERTHOUAmager Judo Skole