Ungdoms- og pokalturnering 2017

Categories

Results

U12-Gruppe 1 (5)
1.Anton BIRLUNDAmager Judo Skole/
2.Elias AHLQUVISTStaffanstorps Judoklub/
3.Adam LINDAmager Judo Skole/
U12-Gruppe 10 (4)
1.Wilson TERRA FROBERGStaffanstorps Judoklub/
2.Adam RANDERUPJudoklubben Mitani/
3.Malthe Emil ROSENDALHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
U12-Gruppe 2 (6)
1.Victor OLHEDStaffanstorps Judoklub/
2.Marlon DOHLMANNStaffanstorps Judoklub/
3.Axel STABERGStaffanstorps Judoklub/
U12-Gruppe 3 (4)
1.Ossian BRANDINStaffanstorps Judoklub/
2.Matthæus JEPPESENHalsnæs Martial Arts/
3.Max TRÖNELLStaffanstorps Judoklub/
U12-Gruppe 4 (6)
1.oliver TRAILOVICHalsnæs Martial Arts/
2.Oliver HOLMEGÅRDHalsnæs Martial Arts/
3.Adam KOSTOEVBrønshøj Judo Club/
U12-Gruppe 5 (6)
1.lars KRISTIANSENHalsnæs Martial Arts/
2.Christoffer  BONNEVIERStaffanstorps Judoklub/
3.Fenja MONEYRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
U12-Gruppe 6 (6)
1.Adam TRAILOVICHalsnæs Martial Arts/
2.Valentin Munksgaard SCHIAVUTAVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub/
3.August ISMIRISLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
U12-Gruppe 7 (5)
1.Sofie HERSKINDRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
2.Wilma Ellen Kajsa MORTENSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
3.Natasja Schou PETERSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
U12-Gruppe 8 (5)
1.Simon MAINDALBrønshøj Judo Club/
2.Asta BØHMRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
3.Nellie KARLSSONStaffanstorps Judoklub/
U12-Gruppe 9 (2)
1.Louie JENSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
2.Matti FALSINGHalsnæs Martial Arts/
U15-Gruppe 1 (5)
1.Marlon DOHLMANNStaffanstorps Judoklub/
2.Elias AHLQUVISTStaffanstorps Judoklub/
3.Liam BAGGEStaffanstorps Judoklub/
U15-Gruppe 2 (6)
1.Morgan Aagaard ERRBOEBrønshøj Judo Club/
2.Mathias ROSENKVISTJudoklubben Mitani/
3.Zigge HYLÉNStaffanstorps Judoklub/
U15-Gruppe 3 (6)
1.Altay ERSON ERBrønshøj Judo Club/
2.Magnus ROSENKVISTJudoklubben Mitani/
3.Hanna STENBERGStaffanstorps Judoklub/
U15-Gruppe 4 (5)
1.Jacob PALMQUVISTStaffanstorps Judoklub/
2.Nicolas LINDAmager Judo Skole/
3.Julius Victor ROSENBERGBrønshøj Judo Club/
U15-Gruppe 5 (4)
1.Linnéa MÅRTENSSONStaffanstorps Judoklub/
2.Ellen STENBERGStaffanstorps Judoklub/
3.Ebba ZIGENFELDTStaffanstorps Judoklub/
U15-Gruppe 6 (5)
1.Djoni ASKHAMAmager Judo Skole/
2.Karen BØHMRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
3.Rasmus OLSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub/
U15-Gruppe 7 (6)
1.Leo GRUBERStaffanstorps Judoklub/
2.Linus JÖNSSONStaffanstorps Judoklub/
3.Olivia MOLNARAmager Judo Skole/
U15-Gruppe 8 (4)
1.Sebastian TOADERHalsnæs Martial Arts/
2.Jenny JÖNSSONStaffanstorps Judoklub/
3.Meick PETERSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub/
U18-Gruppe 1 (5)
1.Djoni ASKHAMAmager Judo Skole/
2.Jacob PALMQUVISTStaffanstorps Judoklub/
3.Linnéa MÅRTENSSONStaffanstorps Judoklub/
U18-Gruppe 2 (3)
1.Lucia KAZARIANAmager Judo Skole/
2.Ellen STENBERGStaffanstorps Judoklub/
U18-Gruppe 3 (4)
1.Asger MØRUPJudoklubben Mitani/
2.Leo GRUBERStaffanstorps Judoklub/
3.Andreas FONSNERBrøndby Judo Klub/
U18-Gruppe 4 (4)
1.Alfred HANSSONStaffanstorps Judoklub/
2.Linus JÖNSSONStaffanstorps Judoklub/
3.Milan Falsing POULSENHalsnæs Martial Arts/
U18-Gruppe 5 (2)
1.Alexander NYMANStaffanstorps Judoklub/
2.Mia Kristina Bjørn OLESENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
U18-Gruppe 6 (3)
1.Martin KAZARIANAmager Judo Skole/
2.Jannik NOPPENAUGRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
3.Mia Rud NIELSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
Pokal-Gruppe 1 (5)
1.Martin KAZARIANAmager Judo Skole/
2.Ricky Hyldgård PEDERSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub/
3.Xenia JØRGENSENLyngby Judo klub/
Pokal-Gruppe 2 (5)
1.Abdullah MUSAStaffanstorps Judoklub/
2.Dennis HYLDGAARDVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub/
3.Karsten BUNGAARDVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub/
Pokal-Gruppe 3 (2)
1.Andreas HVILSOMPI/
2.Martin Stampe THOMSENLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/