Copenhagen Open 2019

Categories

Results

WU10-22 (2)
1.Alba KOCHLeipziger Sportlšwen e.V./GER
2.Emily LEA GABRIELSENIPPON NTG/NOR
WU10-25 (4)
1.Lenna VIEHRIGJC ÒSamuraÓ Oranienburg/GER
2.Kiki VAN WOENSELTeam Coolen/NED
3.Danica BITTMANN,Judo Club Halle/GER
4.Amelia AZIZAmager Judo Skole/DEN
WU10-28 (8)
1.Sophie DAMMTSV Kronshagen/GER
2.Claudia SIMON-HARTWirral Judo Club/GBR
3.Elisa GROVŽJC ÒSamuraÓ Oranienburg/GER
3.Astrid ANDERSENAmager Judo Skole/DEN
WU10+32 (8)
1.Jasmin GLENZJC ÒSamuraÓ Oranienburg/GER
2.Izabella GHAYADAStaffanstorps Judoklubb/SWE
3.Ema VRKLJANStaffanstorps Judoklubb/SWE
3.Rana GšKStichting Judosport Oost/NED
MU10-21 (2)
1.Storm ANDERSENAmager Judo Skole/DEN
2.Bertram GEORG JUNGAmager Judo Skole/DEN
MU10-24 (4)
1.JoŽl LARSENAmager Judo Skole/DEN
2.Stefan PEKKIMagas/FIN
3.Aslan USUDURrhus Judo Klub/DEN
MU10-27 (4)
1.Liam SPRUITAmager Judo Skole/DEN
2.Gabriel ROYAmager Judo Skole/DEN
3.Elias BEDFORD NIELSENAmager Judo Skole/DEN
4.Theodor BILLEAmager Judo Skole/DEN
MU10-30 (6)
1.Paul SIEVERTPSV Merseburg/GER
2.Nikita ZAGORSKISSatori Dojo/LAT
3.Mikkel FRANCOAmager Judo Skole/DEN
3.Cornelius ISBERGStockholms judoklubb/SWE
MU10-34 (10)
1.Aleksandrs KRUZESatori Dojo/LAT
2.Wille ANDERSSONKarlstad Judoklubb/SWE
3.Karl GRUBERStaffanstorps Judoklubb/SWE
3.Ferdinand HOFFMANNLeipziger Sportlšwen e.V./GER
WU12-28 (4)
1.Sophie DAMMTSV Kronshagen/GER
2.Herdis ASBJARNARD—TTIRSunda Juofelag/FAR
3.Chillie VEDENLOVGladsaxe/DEN
4.Frida ROTHE GIELFELDTAmager Judo Skole/DEN
WU12-32 (7)
1.Alice SLOTH HANSENBRØNSHØJ JUDO CLUB/DEN
2.Sofia PEKKIMagas/FIN
3.Iben MELCHIORSENAmager Judo Skole/DEN
3.Tara POTStichting Judosport Oost/NED
WU12-36 (7)
1.Luise ROBEJC ÒSamuraÓ Oranienburg/GER
2.Ingrid KOMODOWSKIAmager Judo Skole/DEN
3.Izabella GHAYADAStaffanstorps Judoklubb/SWE
3.Rana GšKStichting Judosport Oost/NED
WU12-40 (4)
1.Chloe SNIPJudoteam Veendam/NED
2.Tilda BUCHMEYERTSV Kronshagen/GER
3.Melody ORFANIDOUStaffanstorps Judoklubb/SWE
4.Lucia CONRADÅrhus Judo Klub/DEN
WU12-44 (4)
1.Hanna BABULFATHIK Sšdra/SWE
2.Arlette PFISTERJC ÒSamuraÓ Oranienburg/GER
3.Jovana PERISICStaffanstorps Judoklubb/SWE
4.Elin GŒRDLINGStaffanstorps Judoklubb/SWE
WU12+44 (2)
1.Maria TERESA VITALISKlaksvig Judo Klubb/FAR
2.Bjarta JOENSENKlaksvig Judo Klubb/FAR
MU12-24 (1)
1.Stefan PEKKIMagas/FIN
MU12-30 (16)
1.Angus MOLNARAmager Judo Skole/DEN
2.John vincent KUIPERSJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
3.Bj¿rn KOCHÅrhus Judo Klub/DEN
3.Adam KOSTOEVStaffanstorps Judoklubb/SWE
5.Elias KOEFOEDHalsnæs Judo/DEN
5.Furkan ÏZERBrøndby Judo Klub/DEN
7.Leo SCHULZEJC ÒSamuraÓ Oranienburg/GER
7.Tristan RUNGEHolbæk Budo Skole/DEN
MU12-34 (15)
1.Pelle NORDBERGAmager Judo Skole/DEN
2.Wilson TERRA FROBERGTake Down JC Malmš/SWE
3.Hannes SCHŸRERLeipziger Sportlšwen e.V./GER
3.Thijn LEISTRAJudoteam Veendam/NED
5.Anton BECKLeipziger Sportlšwen e.V./GER
5.Jack MILLIGANWirral Judo Club/GBR
7.Fritz JAEGERJudoteam Burgenlandkreis/GER
7.Jakub VALOSEKJC Ban’k Ostrava/CZE
MU12-38 (15)
1.Nino GUBBERUDIPPON NTG/NOR
2.Ties VAN WOENSELTeam Coolen/NED
3.Rens LOOHUISStichting Judosport Oost/NED
3.Ginato FLORENCIAJudo vereniging Ijsselmeer/NED
5.Felix SIDEAmager Judo Skole/DEN
5.Torkil THORBEKAmager Judo Skole/DEN
7.Milan GU_JONSSONKlaksvig Judo Klubb/FAR
7.Leo PEHRSONIK Sšdra/SWE
MU12-42 (5)
1.Max GLANSStaffanstorps Judoklubb/SWE
2.Thomas ISDAHLHaugesund Atletklubb/NOR
3.Ivan TERPSTRAJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
4.Einar ANDERSENÅrhus Judo Klub/DEN
5.Edward LEO GABRIELSENIPPON NTG/NOR
MU12-46 (3)
1.Simon ZWILLINGJC Ban’k Ostrava/CZE
2.Artur EISTJC ÒSamuraÓ Oranienburg/GER
3.Kalle MATTSSONStockholms judoklubb/SWE
MU12+46 (2)
1.Erik ROSENKRANSIK Sšdra/SWE
2.Manuel THOMASLeipziger Sportlšwen e.V./GER
WU15-32 (2)
1.Sofia PEKKIMagas/FIN
2.Tara POTStichting Judosport Oost/NED
WU15-36 (4)
1.Vera WANDELBliemer Arashi Sport/NED
2.Elise RUSTIGEJudoteam Veendam/NED
3.Ingrid KOMODOWSKIAmager Judo Skole/DEN
4.Judith HEGEL,Judo Club Halle/GER
WU15-40 (9)
1.Tara BABULFATHIK Sšdra/SWE
2.Silvie RAPCANOVAJC Ban’k Ostrava/CZE
3.Tea MITROVICTake Down JC Malmš/SWE
3.Tora ALLERSTENIK Sšdra/SWE
WU15-44 (8)
1.Alma LENGYELIK Sšdra/SWE
2.Isabella GHAZINOURUmeΠJudo Klub/SWE
3.Leila AVDICLidkšpings budoklubb/SWE
3.Alice RAPCANOVAJC Ban’k Ostrava/CZE
WU15-48 (15)
1.Vilda BACKLUNDIKVM/SWE
2.Engla LARSSONJudoklubben National/SWE
3. Janine HARDENBERGHT 16/GER
3.Emilie GRANUDDLandvetter Judoklubb/SWE
5.Nele HOLTHUSENBramfelder SV/GER
5.Weronica GALATZIK Sšdra/SWE
7.Emma KOKKONENTeam Finland/FIN
7.Tianna HAKALATeam Finland/FIN
WU15-52 (10)
1.Isla ERKKILŠTeam Finland/FIN
2.Wilda WITTGRENAktiv Judo/SWE
3.Romy VAN DEN DRIESSCHEJudo vereniging Ijsselmeer/NED
3.Kathalina BARTMEIERBramfelder SV/GER
WU15-57 (14)
1.Andrea MOCANOSKIAktiv Judo/SWE
2.Jette WELLNITZJudo-Team Hannover e.V./GER
3.Sarah VAN DRIELJudoteam Veendam/NED
3.Dominika KUZELOVAJC Ban’k Ostrava/CZE
5.Mari STENSENHaugesund Atletklubb/NOR
5.Gavrila PERISICStaffanstorps Judoklubb/SWE
7.Barbora KOSTOVAJC Ban’k Ostrava/CZE
7.Djamila FAYZULINA,Judo Club Halle/GER
WU15+57 (8)
1.Julia DEKKERBudo Sport Shizentai/NED
2.Laura HANHELATeam Finland/FIN
3.Lieve VANDERHEYDENJudoteam Veendam/NED
3.Oliwia HUPERTUKS Orkan Judo Sochaczew/POL
MU15-34 (8)
1.Torstein BREKKE-JENSSENIPPON NTG/NOR
2.Theo KRISTOFFERSSONSandby Judo Club/SWE
3.Matthijs VOSJudoteam Veendam/NED
3.Hannibal SKOVBYEGladsaxe/DEN
MU15-38 (27)
1.Alexander MŒRLšVStockholms judoklubb/SWE
2.Anton BIRLUNDAmager Judo Skole/DEN
3.Jacob CAROT.H. Eilbeck/GER
3.Leo ANDERSSONKarlstad Judoklubb/SWE
5. Phillip ELZERHT 16/GER
5.Tomas VONTORJC Ban’k Ostrava/CZE
7.Narek VARDANIANTake Down JC Malmš/SWE
7.Max WEGDAMStichting Judosport Oost/NED
MU15-42 (20)
1.William EKEROTHKarlstad Judoklubb/SWE
2.Vincent LUNDBERGStockholms judoklubb/SWE
3.Hector CONRADrhus Judo Klub/DEN
3.Luuk MANNEBEEKStichting Judosport Oost/NED
5.Benjamin SPIELAmager Judo Skole/DEN
5.Henry GHISLERStockholms judoklubb/SWE
7.Vsevolod KASIANENKOSport klub I-Legion/ROU
7.Daniel ANDRASEVICHalsn¾s Judo/DEN
MU15-46 (29)
1.Daan POTJudoschool Pot/NED
2.Malthe SIXTUSrhus Judo Klub/DEN
3.Gideon TANSINGCOBramfelder SV/GER
3.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole/DEN
5.Jouke SNIPPEStichting Judosport Oost/NED
5.Viggo GRANBERGBorŒs Judo Club/SWE
7.Nick BROUWERBudo Sport Shizentai/NED
7.Yorben PEREBOOMStichting Judosport Oost/NED
MU15-50 (20)
1.Leco TERPSTRAJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
2.Marcus PENNINGALyngby Judo Klub/DEN
3.Filip CEBIKJC Ban’k Ostrava/CZE
3.Lucas HONKANENKerimŠen Judonoko/FIN
5.Oskari HEISKANENTeam Finland/FIN
5.Mateo JšNSSON VALDESStaffanstorps Judoklubb/SWE
7.Ossian BRANDINStaffanstorps Judoklubb/SWE
7.Sietse PRIKKENBudo Sport Shizentai/NED
MU15-55 (16)
1.William STABLESWirral Judo Club/GBR
2.Petr CALETKAJC Ban’k Ostrava/CZE
3.Hugo HESSELINKStichting Judosport Oost/NED
3.Ralph KREMERJudoteam Veendam/NED
5.Altay ERSON ERBR¯NSH¯J JUDO CLUB/DEN
5.Luka TRIFKOVICStockholms judoklubb/SWE
7.Kim ASPELINIK Sšdra/SWE
7.Said-Magomed MUNAEVHelsingborgs Judoklubb/SWE
MU15-60 (11)
1.Rasmus JIMMERHOLTIK Sšdra/SWE
2.Elias WASSHOLMHelsingborgs Judoklubb/SWE
3.Hannes HEDENBLADAktiv Judo/SWE
3.Paul RAABS,Judo Club Halle/GER
5.Adrian HEINRICH,Judo Club Halle/GER
5.Thomas JANSENJudo vereniging Ijsselmeer/NED
7.William GREGSONWirral Judo Club/GBR
7.Pim MEIJERBudo Sport Shizentai/NED
MU15-66 (9)
1.Michal CERCHLAJC Ban’k Ostrava/CZE
2.Saikhan BAYARSAIKHANHelsingborgs Judoklubb/SWE
3.David TOMEKJC Ban’k Ostrava/CZE
3.Jun BOLTONWirral Judo Club/GBR
MU15+66 (8)
1.Erik DUKOWTSV Kronshagen/GER
2. Michael STEIGMANNHT 16/GER
3.Simon FULCENECJC Ban’k Ostrava/CZE
3.Nikita NIKITENKOTSV Kronshagen/GER
WU18-48 (9)
1.Moa WENNSTAMAktiv Judo/SWE
2.Ilse DIJKSTRAJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
3.Pia HEGEL,Judo Club Halle/GER
3.Nanna BARAStaffanstorps Judoklubb/SWE
WU18-52 (12)
1.Tova GRANBERGBoråŒs Judo Club/SWE
2.Felicia GRANUDDLandvetter Judoklubb/SWE
3.Tereza VÇCLAVKOVAJC Ban’k Ostrava/CZE
3.Bente LUEBBudo Sport Shizentai/NED
5.Bo STEFFERSJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
5.Romy VAN DEN DRIESSCHEJudo vereniging Ijsselmeer/NED
7.Alexandra KOKESOVAJC Ban’k Ostrava/CZE
7.Ellen STENBERGStaffanstorps Judoklubb/SWE
WU18-57 (17)
1.Ellie MORRISEast Yorkshire Judo Academy/GBR
2.Gretha ÏSTLINDAktiv Judo/SWE
3.Maya ZIPPELLeipziger Sportlšwen e.V./GER
3.Julie MADSENÅrhus Judo Klub/DEN
5.Dulce MORENOBraunschweiger JC/GER
5.Sarah VAN DRIELJudoteam Veendam/NED
7.Hedvig JŠGERVALLLUGI JUDOKLUBB/SWE
7.Djamila FAYZULINA,Judo Club Halle/GER
WU18-63 (14)
1.Karoline HANSENVejle Judo Klub/DEN
2.Nina DOBELMitani/DEN
3.Amira SADEKSjelle-Skjørring IF judo/DEN
3.Lisa LINDBERGWemmenhogs budo/SWE
5.Olivia CAROT.H. Eilbeck/GER
5.Julia DEKKERBudo Sport Shizentai/NED
7.Nora NYBYAktiv Judo/SWE
7.Rebecca SANDBERGAktiv Judo/SWE
WU18-70 (8)
1.Ida JACOBSENVejle Judo Klub/DEN
2.Agnes ERIKSSONBorlŠnge Judo Klub/SWE
3.Maya RIBEIRO NOVAESSPIF/SWE
3.Laura ANTVORSKOVBRØNSHØJ JUDO CLUB/DEN
WU18+70 (6)
1.Marketa CERCHLOVAJC Baník Ostrava/CZE
2.Yvonne KUIPERJudoteam Veendam/NED
3.Tessa PRUIMJudoteam Veendam/NED
3.MOREL ALYSSAJUDO CLUB DU GRAND ROUEN/FRA
MU18-43 (11)
1.William EKEROTHKarlstad Judoklubb/SWE
2.Vincent LUNDBERGStockholms judoklubb/SWE
3.Luuk MANNEBEEKStichting Judosport Oost/NED
3.Alexander MŒRLšVStockholms judoklubb/SWE
5.Nick BROUWERBudo Sport Shizentai/NED
5.Mathias ROSENKVISTMitani/DEN
7.Mats EEK GERHARDSENSSK Judo/NOR
7.Magni KOCHÅrhus Judo Klub/DEN
MU18-46 (10)
1.Tim WINTERBudo Sport Shizentai/NED
2.Ethan STEELEWirral Judo Club/GBR
3.Ethan STEELEWirral Judo Club/GBR
3.Magnus ROSENKVISTMitani/DEN
MU18-50 (8)
1.Olle HERMODSSONStaffanstorps Judoklubb/SWE
2.Marcus ROMN¾SIPPON NTG/NOR
3.Ondrej HULAJC Ban’k Ostrava/CZE
3.Patrik FRANAJC Ban’k Ostrava/CZE
MU18-55 (28)
1.David ICKESBudokan LŸbeck e.V./GER
2.MIljohn MAXLINStockholms judoklubb/SWE
3.Morten REINTrondheim Judokwai/NOR
3.Bertil LAVRSENÅrhus Judo Klub/DEN
5.Thijmen PEREBOOMStichting Judosport Oost/NED
5.Martin BREKKE-JENSSENIPPON NTG/NOR
7.Tomas MEIXNERJC Ban’k Ostrava/CZE
7.Adam LACHNERIKVM/SWE
MU18-60 (28)
1.Heydar PASHAEVStockholms judoklubb/SWE
2.Djoni ASKHAMAmager Judo Skole/DEN
3.Hidde KUINJudoteam Veendam/NED
3.Isac RIPSŠTERVŠxjš Judoklubb/SWE
5.Simon KRIZEKJC Ban’k Ostrava/CZE
5.Genesis HšLLISCHBramfelder SV/GER
7.Mason CAMPBELLEast Yorkshire Judo Academy/GBR
7.Jiri LINDOVSKYJC Ban’k Ostrava/CZE
MU18-66 (34)
1.Pelle MATTSSONStockholms judoklubb/SWE
2.Hannes WESSLŽÉNStaffanstorps Judoklubb/SWE
3.Damian VAN MIERLOBudo Sport Shizentai/NED
3.Karel PLATOŜJC Ban’k Ostrava/CZE
5.Leo GRUBERStaffanstorps Judoklubb/SWE
5.Daniel STUDSGAARDÅrhus Judo Klub/DEN
7.Kevin ASPELINIK Sšdra/SWE
7.Filip KSNAKJC Ban’k Ostrava/CZE
MU18-73 (21)
1.Kalle FRIIS-HANSENPolitiets Judo Klub/DEN
2.Hugo GUSTAFSSONLandvetter Judoklubb/SWE
3.Simon BOUTALEBTuRa Harksheide/GER
3.Oskar VINTERSKOG DANIELSSONGšteborgs Judoklubb/SWE
5.Felix BJšRKLUNDBoråŒs Judo Club/SWE
5.Victor EKLUGI JUDOKLUBB/SWE
7.Dominik MOTYKAJC Ban’k Ostrava/CZE
7.Emil CHRISTIANSENHjørring Judo Klub/DEN
MU18-81 (12)
1.Jesper WELLNIZJudo-Team Hannover e.V./GER
2.Magnus RABBENIPPON NTG/NOR
3.Joel HEDENBLADAktiv Judo/SWE
3.Mads M¿LLERHolbæk Budo Skole/DEN
5.Marco SCHAELTSV Kronshagen/GER
5.Daniel ISDAHLHaugesund Atletklubb/NOR
7.Valter WOIVALINlands Judoklubb/FIN
7.Leonard MATTSSONlands Judoklubb/FIN
MU18+81 (10)
1.Niclas LINDHOLMSjelle-Skjørring IF judo/DEN
2.Lucas ROSWALLLidkšpings budoklubb/SWE
3.Sean TOOBYEast Yorkshire Judo Academy/GBR
3.Marcus POULSENBRØNSHØJ JUDO CLUB/DEN
WO18-48 (5)
1.Eve SOAKELLWirral Judo Club/GBR
2.Moa WENNSTAMAktiv Judo/SWE
3.Nanna BARAStaffanstorps Judoklubb/SWE
4.Pia HEGEL,Judo Club Halle/GER
5.Ilse DIJKSTRAJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
WO18-52 (6)
1.Tova GRANBERGBorŒs Judo Club/SWE
2.Marianne KOSONENKerimŠen Judonoko/FIN
3.Bo STEFFERSJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
3.Felicia GRANUDDLandvetter Judoklubb/SWE
WO18-57 (8)
1.Gretha ÏSTLINDAktiv Judo/SWE
2.Helene EEK GERHARDSENSSK Judo/NOR
3.Melina ARAMBUROLandvetter Judoklubb/SWE
3.Svetlana PURISOVATokei JC/GBR
WO18-63 (17)
1.Naemi JAWOROWSKIStaffanstorps Judoklubb/SWE
2.Ebba HERRLANDERStaffanstorps Judoklubb/SWE
3.Stefanie BIEDRONJudo Sundsvall/SWE
3.Natasha GLASSFORDEaling Judo Club/GBR
5.Karoline HANSENVejle Judo Klub/DEN
5.Holly BENTHAMEast Yorkshire Judo Academy/GBR
7.L¾rke JOSEPHSENBR¯NSH¯J JUDO CLUB/DEN
7.Marie Guiliana DINKEL,Judo Club Halle/GER
WO18-70 (10)
1.Helene M¿LLER CHRISTENSENBR¯NSH¯J JUDO CLUB/DEN
2.Naomi OVERKAMPStichting Judosport Oost/NED
3.Agnes ERIKSSONBorlŠnge Judo Klub/SWE
3.Cathrine H¾STRUPSjelle-Skj¿rring IF judo/DEN
WO18+70 (7)
1.Emma PASANENlands Judoklubb/FIN
2.Mia KRISTINE BJ¿RN OLESENRaml¿se Judo/DEN
3.Sanna N. DJURHUUSJudo F¿royar/FAR
3.Jessika KOENIGRANDORI Berlin/GER
MO18-55 (7)
1.Olle HERMODSSONStaffanstorps Judoklubb/SWE
2.Matyas TINKOCZYJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
3.Luuk RATTINKJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
3.Bertil LAVRSENrhus Judo Klub/DEN
MO18-60 (15)
1.Emil HENRIKSSONBorŒs Judo Club/SWE
2.MIljohn MAXLINStockholms judoklubb/SWE
3.Heydar PASHAEVStockholms judoklubb/SWE
3.Djoni ASKHAMAmager Judo Skole/DEN
5.Leon SVALBERGStockholms judoklubb/SWE
5.Isac RIPSŠTERVŠxjš Judoklubb/SWE
7.Malte B¿DSKOVrhus Judo Klub/DEN
7.Kristian RABBENIPPON NTG/NOR
MO18-66 (16)
1.Alfred HANSSONStaffanstorps Judoklubb/SWE
2.Jacob LACHNERIKVM/SWE
3.Khusein DUDORKHANOVHaugesund Atletklubb/NOR
3.Sergio MANSILLA GARC’AIPPON NTG/NOR
5.Patric KRIKKEJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
5.Damian VAN MIERLOBudo Sport Shizentai/NED
7.kheder LUTFISyrien/SYR
7.Tobias SPIELAmager Judo Skole/DEN
MO18-73 (23)
1.Noa SWANLINGJudoklubben National/SWE
2.Emil CHRISTIANSENHj¿rring Judo Klub/DEN
3.Isac LARSSONJudoklubben National/SWE
3.Thore HŠGGLUNDJudoklubben National/SWE
5.Martin KAZARIANAmager Judo Skole/DEN
5.Brage BRATAASTrondheim Judokwai/NOR
7.Kalle FRIIS-HANSENPolitiets Judo Klub/DEN
7.Jesse WEVERJudo Edwin Steringa Heerenveen/NED
MO18-81 (25)
1.Christian H¾STRUPSjelle Skj¿rring/DEN
2.Matias KOLLERUDIPPON NTG/NOR
3.Andr‡s NŽMETHRANDORI Berlin/GER
3.Odai ALMAWARDISyrien/SYR
5.Tammar ABBUDJudo Sundsvall/SWE
5.Carl BJšRKLUNDBorŒs Judo Club/SWE
7.Julian SCHADESFV Europa Braunschweig/GER
7.Felipe MESQUITA DO VALLENJJK/NOR
MO18-90 (12)
1.Kornelius EILERTSENIPPON NTG/NOR
2.Saeed KARIMIZADEHJudo Sundsvall/SWE
3.Erik BECKERJudo Saarlouis/GER
3.Constantin STRUBE,Judo Club Halle/GER
5.Erik STARFELTJudo Sundsvall/SWE
5.Tor BERGLUNDLUGI JUDOKLUBB/SWE
7.Sigmundur JOHANSENJudo F¿royar/FAR
7.Axel OSCARSSONLUGI JUDOKLUBB/SWE
MO18+90 (7)
1.Rico HARDERStichting Judosport Oost/NED
2.Ginas JAUCERASVordingborg Judo Klub/DEN
3.Meo SCHIEDUNG,Judo Club Halle/GER
3.Tomas PAVLICAJC Ban’k Ostrava/CZE