Ungdoms- og pokalturnering Brøndby

Categories

Results

Pokal-Gruppe 1 (5)
1.Matin DASHTIHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
2.Malthe Klos GLASDAMKøge Judoklub/
3.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub/
4.Mia Kristina Bjørn OLESENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
5.Andreas FONSNERBrøndby Judo Klub/
Pokal-Gruppe 2 (6)
1.Simon Gorm NIELSENAmager Judo Skole/
2.Emil ATANBrøndby Judo Klub/
3.Thomas FOGTMANNBrøndby Judo Klub/
4.Tobias NIELSENHvidovre Judo Klub/
5.Christian HELKANKøge Judoklub/
6.Thomas GREGERSENBrøndby Judo Klub/
Pokal-Gruppe 3 (4)
1.Andreas Bøge STEINBERGAmager Judo Skole/
2.Mathias INGLEBYKøge Judo Klub/
3.Anders BJØRKKorsør Judoklub/
4.Mathias Dissing HANSENGesten Vejen Judo og Ju-Jutsuklub/
U12-Gruppe 1 (6)
1.Adam KOSTOEVHalsnæs Martial Arts/
2.Aexander LINDBJERGJudoklubben Mitani/
3.Legolas OTTOSENBrøndby Judo Klub/
4.Furkan ÔZERBrøndby Judo Klub/
5.Tristan Runge SOMMERHolbæk Budo Skole/
6.Robert Jonathan BJØRNHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
U12-Gruppe 2 (6)
1.Amalie Kjeldgaard NIELSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
2.Jakub CHOMONTBrøndby Judo Klub/
3.Patrick Blirup LARSENBrøndby Judo Klub/
4.Katrine ELLEHAUGEJudoklubben Mitani/
5.Malou NIELSENHvidovre Judo og Jiu-Jitsu Klub/
6.Hugo N. S. Møller VOHLERTBrøndby Judo Klub/
U12-Gruppe 3 (6)
1.Silas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
2.Wilson TERRA-FROBERGStaffanstorps Judo/
3.Jonathan Børensen HANSENKorsør Judoklub/
4.Theo GLEERUPBrøndby Judo Klub/
5.Lili ØSTERGAARDJudoklubben Mitani/
6.Abella ØSTERGAARDJudoklubben Mitani/
U12-Gruppe 4 (6)
1.Elias AHLQVISTStaffanstorps Judo/
2.Christoffer BONNEVIERStaffanstorps Judo/
3.Louie JENSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
4.Melody ORFANIDOUStaffanstorps Judo/
5.Isabella GHAYADAStaffanstorps Judo/
6.Isabella MARINOBrøndby Judo Klub/
U12-Gruppe 5 (6)
1.Samuel OMØBrønshøj Judo Club/
2.Leon EKELUNDStaffanstorps Judo/
3.Matilda STEERStaffanstorps Judo/
4.Carl Holger Østervig BORCHERSENBrøndby Judo Klub/
U12-Gruppe 6 (5)
1.Hugo VRETBLAD-VIDELAStaffanstorps Judo/
2.Theis SLOTVEDHvidovre Judo Klub/
3.Max GLANSStaffanstorps Judo/
4.Magnus GULLØVKøge Judoklub/
5.Elin GÅRDLINGStaffanstorps Judo/
U12-Gruppe 7 (5)
1.Matthæus JEPPESENHalsnæs Martial Arts/
2.Mikail ERGINLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
3.Simon MAINDALBrønshøj Judo Club/
4.Nellie KARLSSONStaffanstorps Judo/
5.Marie Humble ANDREASENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
U12-Gruppe 8 (4)
1.Ossian BRANDINStaffanstorps Judo/
2.Tilde EDEFALL-TENGGRENStaffanstorps Judo/
3.William Karl Tranemose WIERLINGHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
U15-Gruppe 1 (4)
1.Mathias ROSENKVISTJudoklubben Mitani/
2.Nanna BARAStaffanstorps Judo/
3.Lucas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
U15-Gruppe 2 (6)
1.Marcus PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
2.Malte Schmidt RASMUSSENAmager Judo Skole/
3.Viktor OLHEDStaffanstorps Judo/
4.Klara ROSENKVISTAmager Judo Skole/
5.Johan Meldgaard KVISTLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
6.Frederik Emil BJØRNSSONBirkerød Judoklub/
U15-Gruppe 3 (4)
1.Morgan Aagaard ERRBOEBrønshøj Judo Club/
2.Mateo JÖNSSON-VALDESStaffanstorps Judo/
3.Molly STEERStaffanstorps Judo/
4.Marvin POULSENBrønshøj Judo Club/
U15-Gruppe 4 (5)
1.Hanna STENBERGStaffanstorps Judo/
2.Magnus ROSENKVISTJudoklubben Mitani/
3.Lucas STARKStaffanstorps Judo/
4.Ellen STENBERGStaffanstorps Judo/
U15-Gruppe 5 (4)
1.Daniel KONGGÅRDHillerød Judoklub/
2.August GAMMELGAARDLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
3.Ebba ZIGENFELDTStaffanstorps Judo/
4.William TOFTLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
U18-Gruppe 1 (4)
1.Kalle FRIIS-HANSENPi, København Judo/
2.Andreas FONSNERBrøndby Judo Klub/
3.Freddy NIELSENLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub/
4.Asger LODALHillerød Judoklub/
U18-Gruppe 2 (5)
1.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub/
2.Malthe Klos GLASDAMKøge Judoklub/
3.Christian HELKANKøge Judoklub/
U21-Gruppe 1 (3)
1.Markus LARSENKorsør Judoklub/
2.Matin DASHTIHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/
3.Mia Kristina Bjørn OLESENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub/
U21-Gruppe 2 (3)
1.Tobias NIELSENHvidovre Judo Klub/
2.Emil ATANBrøndby Judo Klub/
3.Jesper TERKELSENHvidovre Judo og Jiu-Jitsu Klub/